Automatický tisk a aplikace etiket

V průběhu výroby nebo na konci výrobního řetězce, při balení a expedici, bývá zboží označeno etiketami. Vzhledem k vysokým nárokům na efektivitu výrobních či skladových procesů je třeba tento proces automatizovat.

Jestliže se potýkáte s chybně označenými etiketami, nebo potřebujete označit palety z více stran či chcete zajistit dosledovatelnost zboží, máme pro vhodné řešení. Naše aplikátory etiket se vyznačují vysokou spolehlivostí, jednoduchou obsluhou, dostupností náhradních dílů a především vysokou produktivitou.

Výhody našich řešení

Automatické značení etiketou, na které jsou údaje jednoznačně definující výrobek, přináší především úsporu finančních nákladů, která se projeví na základě těchto aspektů:

  • Zvýšení rychlosti zpracování díky označení v přesně stanovený čas
  • Přesné umístění etikety, které umožní bezproblémové čtení při automatickém snímání čárových kódů
  • Odstranění chybovosti
  • Úspora manuální práce oproti ruční aplikaci

Typické umístění aplikátorů etiket

  • Mezi jednotlivými výrobními operacemi, kdy je výrobek značen typovým štítkem
  • Na konci výrobního procesu při značení na obal, případně skupinovém balení
  • Při balení palet a předávání z výroby do skladu nebo k expedici

Řešení

  • Paletové aplikátory jako jednoúčelová zařízení
  • Paletové aplikároty s aplikací robotickým ramenem
  • Označování výrobků, balíků

​​​​​​​

Typy aplikátorů v závislosti na požadavcích a potřebách zákazníka:

Aplikace etiket s tiskem

Tento typ aplikace se používá v případě, kdy je třeba online tisknout text nebo čárový kód na etiketu a následně ji aplikovat. Velmi často se v těchto online aplikacích používá snímač čárového kódu nebo kamera, která zajistí správnost vytištěných informací.

Aplikace etiket bez tisku

Tento typ aplikace se používá v případech, kdy není nutné na etiketu dostiskovat žádná variabilní data o výrobku. Do aplikačního stroje se vloží kotouč předtištěných etiket a stroj zajišťuje samotnou aplikaci.

Aplikace etiket na palety

Při označování palet se využívají větší etikety s tiskem aktuálních informací o uložených na paletě. Důležitá je možnost označení palety z více stran, případně palet nestejné výšky. Obvykle se využívá značení dle standardu GS1 s SSCC kódem.

Aplikace etiket na výrobky

Jednotlivé výrobky se obvykle značí na výstupu z výrobní linky pomocí menších etiket. Obsahem může být čárový kód identifikující výrobek, případně další proměnné informace jako datum výroby či číslo šarže. Speciální variantou je označení skupinového balení výrobku (multipack, krabice).

Speciální aplikace etiket

Pro některé výrobky je potřeba speciálního způsobu označení, a to jak z hlediska umístění etikety, tak i například překrytí etikety další speciální ochrannou vrstvou pro zvýšení odolnosti značení. Součástí řešení může být kontrola umístění etikety, nebo zda má štítek požadovanou barvu.