Aplikace etiket na výrobky

Jednotlivé výrobky se obvykle značí na výstupu z výrobní linky pomocí menších etiket. Obsahem může být čárový kód identifikující výrobek, případně další proměnné informace jako datum výroby či číslo šarže. Speciální variantou je označení skupinového balení výrobku (multipack, krabice).

Jednotlivé výrobky označujeme nejčastěji na konci výrobní linky před balením a expedicí. Z hlediska rozměrů jde o menší etikety, nejčastěji 32x 25mm nebo 50x30. Může jít ale i o výrazně menší etikety, například pro označování elektroniky nebo jednotlivých součástek. Obsahem etikety je obvykle čárový kód identifikující výrobek (buďto typové číslo nebo unikátní sériové číslo), případně datum výroby, exspirace, číslo šarže a název výrobku.

Aplikace etikety obvykle probíhá jen z jedné strany, nejčastěji navrch. Protože jde o označování jednotlivých výrobků, musí aplikátor být schopen tisknout a označovat stejnou rychlostí, jako je rychlost výrobní linky. Obvykle jde o násobně vyšší rychlost, než je to u aplikátoru pro označování palet.

Součástí aplikátoru je i obslužný software, který buďto umožňuje nadefinovat obsah dat, která se mají na etikety tisknout, nebo je schopen data získat z nadřazeného informačního systému.

Pro poptávku automatizačních prvků nebo automatizačních řešení nás kontaktujte pomocí formuláře nebo telefonicky na čísle +420 233 097 911.